You have reached the website

Sprytne sposoby na małą kuchnię

Blog Latte czy Espresso - kawowa wiedza w kapsułkach

Sprytne sposoby na małą kuchnię

Kuchnia to dla wielu osób ulubione miejsce w domu, centrum życia nie tylko rodzinnego, ale i towarzyskiego. Ile razy umawiając się na kawę z przyjaciółką nawet nie chciało się Wam przenosić do salonu? Jedna ręka miesza coś pysznego w garnku, druga parzy kawę, w tle gra muzyczka i jest super. Wszystko pięknie, ale co począć jeśli zamiast wielkiej kuchni z wyspą dysponujesz malutką dziuplą w bloku z wielkiej płyty? Czy jest jakiś sposób aby oprócz rzeczy niezbędnych znaleźć w niej także miejsce na przedmioty, bez których może i da się żyć, ale jednak jest z nimi znacznie łatwiej i przyjemniej? Podpowiadamy sprytne sposoby na małą kuchnię.

Sprytne sposoby na małą kuchnię
Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Po pierwsze - remanent

Wbrew pozorom, im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej utrzymać w nim porządek. Aż kusi żeby tu postawić buteleczkę, tam słoiczek, zużyte słoiki po przetworach ukryć pod stołem. W szufladzie leży sześć patelni, po których już naprawdę widać ciernie przeżytych dni, a wystarczyłyby w zupełności dwie. W szafce niby masz 20 szklanek, ale każda z innego kompletu. Pora się z tym zmierzyć. Żeby było lepiej, najpierw musi być trochę gorzej. Zrób porządki i zastanów się czego powinnaś się pozbyć, a czego naprawdę potrzebujesz. Da się na tym nawet zarobić! Przedmioty, które są w dobrym stanie możesz sprzedać na coraz bardziej popularnych sąsiedzkich wyprzedażach garażowych. Kto wie, może coś, co u ciebie tylko niepotrzebnie się kurzy przyda się sąsiadowi? Nie dość, że oszczędzisz na jakąś małą przyjemność to jeszcze nawiążesz nowe znajomości.


Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Mniej znaczy więcej

Postaraj się jak najmniej przedmiotów pozostawiać na blatach, szafkach i parapetach. Mała kuchnia lubi minimalizm. Jeśli chcesz mieć przyprawy zawsze pod ręką, to zamiast ustawiać je na blacie zamontuj małe, wąskie półeczki na szklane pojemniki. Świetnie sprawdzą się również relingi, na których zawiesisz kuchenne akcesoria, a nawet niewielkie doniczki z ziołami.


Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Stoliczku nakryj się

Zapytasz: „Jaki stoliczku? Gdzie ja tu zmieszczę stoliczek?” Tymczasem, dostępnych jest coraz więcej patentów, dzięki którym urządzisz strefę jadalną nawet w mini-kuchni. Możesz zamontować przy ścianie składany blat, który w kilka sekund złożysz zyskując więcej przestrzeni.


Doskonałym rozwiązaniem jest także stolik ukryty w blacie roboczym - w razie potrzeby wysuniesz go jednym ruchem. Stoliko-barkiem może także zostać… poszerzony parapet.


Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

A gdzie zmieścić krzesła? Na ścianie! Serio. Idealne będą składane krzesła, które po skończonym posiłku możesz zawiesić na specjalnych hakach.


Grunt to wygoda

To, że kuchnia jest mała wcale nie oznacza, że produkuje się w niej mniej brudnych naczyń. Często z uwagi na ograniczoną przestrzeń rezygnujemy z wygody i zmywarki na rzecz dwukomorowego zlewu. No i co zyskujemy? Więcej miejsca na brudne garnki. Lepszym rozwiązaniem jest mały, jednokomorowy zlew i kompaktowa zmywarka. Nie dość, że jest wygodniej to również oszczędniej, bo zużywasz znacznie mniej wody, a przecież zamiast myć garnki lepiej poczytać książkę.


Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Mała kuchnia, dużo przyjemności


Wiele osób marzy o ekspresie ciśnieniowym, aby w zaciszu własnego domu móc napić się kawy pysznej jak z kawiarni. Ale gdzie postawić kolejne urządzenie, kiedy w kuchni mamy mało miejsca? Żaden problem! Rozważ zakup ekspresu na kawę z kapsułek. Decydując się na ekspres NESCAFÉ® Dolce Gusto® możesz wybierać spośród wielu modeli, automatycznych lub manualnych, w zależności od Twoich potrzeb. Co ważne, oprócz niewątpliwych walorów użytkowych są one po prostu ładne i będą prawdziwą ozdobą kuchni. Najnowszy ekspres manualny Infinissima to prawdziwe designerskie dzieło sztuki - jego kształt nie bez powodu nawiązuje do nieskończoności. To niewielkie, sprytne urządzenie pomieści aż 1,2 l wody i jest obietnicą niekończących się kawowych doznań - zaparzysz w nim ponad 30 różnych napojów, także w rozmiarze XXL. To jeden z najsmuklejszych ekspresów do kawy dostępnych na rynku - ma zaledwie 15 cm szerokości.


Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Jeśli wolisz ekspres automatyczny - polecamy NESCAFÉ® Dolce Gusto® Lumio™. Z tym kompaktowym modelem przekonasz się, że mały może więcej. Dzięki technologii Play & Select przygotujesz kawę dokładnie taką, na jaką masz w danym momencie ochotę - od małego Espresso, przez aromatyczne Lungo aż po solidny kubek Preludio.


Sprytne sposoby na małą kuchnię Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®