You have reached the website

Sekrety przechowywania kawy

Blog Latte czy Espresso - kawowa wiedza w kapsułkach

Sekrety przechowywania kawy

Na temat przechowywania kawy krąży tak wiele mitów, że można by z tego stworzyć całkiem obszerne dzieło. Jak tak naprawdę lubi być traktowana kawa? Może zacznijmy od tego, czego nie lubi:

Sekrety przechowywania kawy

1. Wilgoci

Kawa charakteryzuje się dużą higroskopijnością co oznacza, że wyjątkowo łatwo chłonie wilgoć. Jeśli chcesz, aby ziarna pozostały świeże jak najdłużej zadbaj o to, aby przechowywać je w suchym i szczelnym pojemniku. Nie trzymamy zatem kawy w sąsiedztwie parującego czajnika.


Sekrety przechowywania kawy Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

2. Intensywnych zapachów

Według legendy kawę dobrze jest przechowywać w lodówce. Oczywiście możesz, będzie z niej kapitalny odświeżacz powietrza, bo podobnie jak wilgoć kawa doskonale pochłania zapachy. Ale chyba nie o to chodzi, żeby Twoja filiżanka miała aromat szynki, czosnku, czy wędzonego łososia? Z tego samego powodu unikaj przechowywania kawy w szafce z przyprawami.


3. Ciepła

Wysoka temperatura nie jest najlepszym przyjacielem kawy, dlatego nie przechowuj jej na parapecie rozgrzanym słońcem, czy w pobliżu urządzeń emitujących ciepło.


Sekrety przechowywania kawy Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

4. Słońca

Kawa uwielbia słońce, ale do czasu, gdy dojrzewa na plantacji. Wypalone ziarna lubią być przechowywane w szczelnym, nieprzezroczystym pojemniku. Wielkie, szklane słoje z ziarnami wyglądają przepięknie, ale niestety nie przysłużą się wartościom smakowym.


5. Przesady

Zastanów się, ile tak naprawdę potrzebujesz kawy - kupuj mniejsze porcje, ale częściej. Dzięki temu ziarna nie zdążą stracić swojej świeżości i pięknego aromatu.


6. Powietrza

Zadbaj o szczelność pojemnika. Doskonale w tej roli sprawdzą się… nieprzezroczyste woreczki strunowe.


Sekrety przechowywania kawy Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Tak naprawdę możesz zapomnieć o tej liście czynników zakazanych, jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z ekspresów na kawę z kapsułek NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Nigdy więcej nie będziesz się martwić o właściwe przechowywanie. Każda kapsułka kawy NESCAFÉ® Dolce Gusto® jest zamknięta hermetycznie i wypełniona najwyższej jakości, świeżo zmieloną kawą. Wybierać możesz spośród kilkudziesięciu rodzajów napojów, a zaparzenie ulubionego zajmie Ci najwyżej kilka sekund!