You have reached the website

Prezentowych wyzwań czas - start

Blog Latte czy Espresso - kawowa wiedza w kapsułkach

Prezentowych wyzwań czas - start

Zawsze chciałeś podarować komuś bliskiemu coś wyjątkowego, ale bałeś się, że prezent będzie nietrafiony? Spieszymy z pomocą!

Prezentowych wyzwań czas - start
Prezentowych wyzwań czas - start Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie ekspresów, które dzięki swoim funkcjom i wyjątkowemu designowi zadowolą niejednego kawosza i niejedną kawoszkę. Różnorodność jest duża - mamy nadzieję, że zestawienie poniższych modeli ułatwi Ci podjęcie decyzji przy wyborze odpowiedniego sprzętu. Manualny czy automatyczny? Mniejszy czy większy? W jakim kolorze? Postaramy się znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Zaczynamy!


Manualny czy automatyczny?


Siła ekspresów od NESCAFÉ®Dolce Gusto® polega na tym, że zarówno system manualny jak i automatyczny są dziecinnie proste w obsłudze. Możesz jednak powierzyć pełną kontrolę użytkownikowi ekspresu, który zdecyduje jaka ilość wody będzie dla niego wystarczająca, a następnie samodzielnie zatrzyma maszynę, lub postawić na zautomatyzowany system, który po ustawieniu odpowiedniej ilości wody sam zakończy pracę ekspresu. W ekspresie automatycznym wcześniej ustawisz ilość wody zgodnie z sugestią znajdującą się na kapsułce, w manualnym - możesz dozować ją według osobistych preferencji. Oba ekspresy posiadają opcję wyboru napoju - ciepłego lub zimnego - zgodnie z którym dopasują temperaturę wody.


Gdy rozmiar ma znaczenie


W zasadzie wszystkie ekspresy od NESCAFÉ®Dolce Gusto® mają na tyle kompaktowe wymiary, że odnajdą się w niemal każdej przestrzeni. Istnieją jednak wnętrza, które wymagają radykalnej minimalizacji sprzętu ze względu na swój rozmiar. Jak więc podjąć decyzję, gdy wybór jest spory? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wartych uwagi.


Infinissima - ekspres manualny


Ekspres Infinissima to najsmuklejszy ekspres dedykowany kapsułkom NESCAFÉ®Dolce Gusto®. Jego kształt inspirowany jest znakiem nieskończoności, symbolizującym niekończącą się kawową przyjemność - posiada zbiornik na wodę o pojemności aż 1,2 litra zachowując rozmiar, który sprawdzi się nawet w najmniejszej kuchni. Kawę przyrządzisz w nim z pomocą przełącznika regulującego temperaturę wody (napój gorący-napój zimny) oraz jej ilość. Dzięki temu systemowi zakończysz robienie kawy wtedy, gdy uznasz, że jest wystarczająco duża.


Mini me - ekspres automatyczny


Mini me to naprawdę mały ekspres automatyczny. Jego bogate wnętrze zostało zamknięte w nowoczesnym kształcie i bardzo kompaktowych rozmiarach. Posiada tryb oszczędzania energii, dzięki któremu wyłączy się samodzielnie po 5 minutach bezczynności. Kawę przygotujesz dwoma ruchami - ustawiając gestem palca ilość wody (zgodnie z sugestią znajdującą się na kapsułce), a za pomocą przełącznika - jej temperaturę.


Lumio - ekspres automatyczny


Lumio to maksimum możliwości przy niewielkich rozmiarach. Jest nieco szerszy niż Infinissima i wyższy niż Mini me, wciąż jednak zachowuje kompaktowość, a jego funkcja XL pozwala na przygotowanie kawy w dużym - 300 ml kubku. Lumio, tak samo jak Mini Me, w sposób automatyczny poradzi sobie z maksymalnym wyborem kaw i napojów, zachowując stylowy design.