You have reached the website

Jesień z książką i kawą

Blog Latte czy Espresso - kawowa wiedza w kapsułkach

Jesień z książką i kawą

Niepostrzeżenie świat zmienił kolory. Zieleń powoli ustępuje miejsca barwom jesieni, ale słońce wciąż przyjemnie ogrzewa twarze. Warto z tych ciepłych dni skorzystać. Zabierz do parku książkę, ulubioną kawę w kubku termicznym i naładuj baterie jesiennym słońcem.

Jesień z książką i kawą
Jesień z książką i kawą Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Podpowiadamy, co ciekawego czeka jesienią na księgarskich półkach - będzie optymistycznie, trochę groźnie, emocjonalnie, a czasem poważnie bo o tym, co najważniejsze czyli zdrowiu.


Cuda za rogiem, Keigo Higashino (Wydawnictwo Otwarte)

10 milionów czytelników nie może się mylić. A taką właśnie, niebywałą karierę na świecie zrobiła książka japońskiego pisarza Keigo Higashino. Znajdziecie w niej dużo dobrej energii, która bardzo się przyda gdy dzień coraz krótszy.

Witajcie w sklepie wielobranżowym, dzięki któremu rozwiążecie wszystkie problemy!Yūji Namiya przez wiele lat prowadził mały sklep osiedlowy. Ludzie przychodzili do niego nie tylko po to, żeby zrobić zakupy, ale też po radę w trudnych sytuacjach życiowych. Odbywało się to w dość nietypowy sposób. Listy z pytaniami wrzucali do sklepu przez otwór w rolecie, a odpowiedzi odbierali z pojemnika na mleko. Po śmierci właściciela budynek opustoszał, a o panu Namiya zapomniano.Kilkadziesiąt lat później troje złodziei – Shōta, Atsuya i Kōhei  – trafia do dawnego sklepu, szukając kryjówki. Kiedy zmęczeni i głodni przeszukują stare półki sklepowe, wydarza się coś niespodziewanego: ktoś wrzuca do sklepu list. Okazuje się, że młoda kobieta prosi w nim o poradę. Kiedy zaskoczeni rabusie próbują zrozumieć sytuację, odkrywają, że list przyszedł do nich z przeszłości…


Rok we mgle, Michelle Richmond (Wydawnictwo Otwarte)

Macie ochotę na książkę, która od pierwszej strony pochłonie Was bez reszty? Polscy czytelnicy poznali już (i pokochali) Michelle Richmond za jej powieść I że cię nie opuszczę, a wiele wskazuje na to, że jej kolejna książka powtórzy sukces poprzedniczki. Dość powiedzieć, że prestiżowy The Washington Post przyznał jej najwyższą możliwą notę „za trzymanie czytelnika w napięciu”.

Abigail jest młodą fotografką, która po tragicznej śmierci partnera układa sobie życie na nowo. Jake rozstał się z żoną. Samotnie wychowuje sześcioletnią córeczkę Emmę. Abigail i Jake wkrótce zamierzają się pobrać. Pewnego dnia Abigail wybiera się z dziewczynką na plażę. Kiedy robi zdjęcia, traci ją z oczu na kilkanaście sekund. To sekundy, które zmienią się w trwający rok koszmar.


Jesień z książką i kawą Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Piersi. Poradnik dla każdej kobiety, dr Kristi Funk (Wydawnictwo Otwarte)

Październik to wyjątkowy miesiąc, od lat uznawany na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. I właśnie teraz ukazuje się książka, po którą bez wątpienia powinna sięgnąć każda z nas. A kiedy już ją przeczytasz - podziel się nią z mamą, siostrą, córką, przyjaciółką.

Rak piersi to podstępna choroba, która jest najczęstszą przyczyną śmierci kobiet w wieku 20-59 lat. Jeśli jesteś zdrowa – dowiesz się, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Poznasz mity dotyczące tej choroby, na przykład że jest ona w pełni uwarunkowana genetycznie (według aktualnych badań tylko 5–10% zachorowań jest wynikiem dziedziczenia) albo, że powoduje ją korzystanie z antyperspirantów. Przekonasz się, że w dużym stopniu od twojego postępowania zależy, czy uda ci się ustrzec przed nowotworem. Jeśli jesteś po terapii nowotworowej – dowiesz się, z jakimi dolegliwościami prawdopodobnie będziesz zmagać się jeszcze przez długi czas oraz na co zwracać szczególną uwagę, by w pełni cieszyć się odzyskanym zdrowiem.


Bardzo polecamy! Dbajcie o siebie dziewczyny i badajcie się regularnie - w październiku i przez cały rok!