You have reached the website

Filmowi bohaterowie, z którymi napijesz się kawy

Blog Latte czy Espresso - kawowa wiedza w kapsułkach

Filmowi bohaterowie, z którymi napijesz się kawy

Jesień w pełni. Coraz krótsze i chłodniejsze dni sprawiają, że trudno oprzeć się pokusie spędzenia wieczoru pod kocem, z kubkiem ulubionej kawy w ręku i… w doborowym towarzystwie. A jak wiadomo – najlepsze pogawędki odbywają się przy właśnie kawie.

Filmowi bohaterowie, z którymi napijesz się kawy
Filmowi bohaterowie, z którymi napijesz się kawy Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Dziś polecamy filmy, których bohaterowie nie tylko są fanami czarnego napoju, ale też chętnie rozmawiają o życiu. Bez owijania w bawełnę, ale i z przymrużeniem oka. Z pewnością zaprowadzą Was do miejsc, które choć trochę rozwieją jesienną aurę.


Coffee&Cigarettes (Jim Jarmusch, 2003)

Czarny film i czarna kawa. No dobrze, czarno-biały. Czyli taki, który idealnie podkreśla kolory waszego ulubionego napoju. Pozycja obowiązkowa dla każdego kawosza. Kilka epizodów z życia, rozmowy o wszystkim i o niczym, niekiedy zahaczające o absurd, a jednak osadzone w rzeczywistości. Stół, kawa, cukier i papierosy. To nieodłączne elementy każdej ze scen. Włącz i poczuj aromat parzonych ziaren.


The Bucket List (Rob Reiner, 2007)

Choć wydaje się, że jesienią wszystko spowalnia, to wbrew pozorom – tak jak w polskim tytule tego filmu („Choć goni nas czas”) – warto się sprężyć, by nadążyć za marzeniami. Być może to dobry moment na spisanie listy tych wartych zrealizowania?


Dwaj nieuleczalnie chorzy bohaterowie spotykają się w szpitalnej sali, gdzie – oprócz uciążliwej walki z chorobą - mają dużo czasu na przemyślenia. A to jest początek całkiem pozytywnej historii! Gdy bowiem dochodzą do wniosku, że żaden z nich nie przeżył swojego życia tak, jak by tego chciał, postanawiają przygotować listę rzeczy do wykonania przed nieuchronną śmiercią. Od tego momentu zacznie się ciąg nieoczekiwanych zdarzeń, będą łzy śmiechu i wzruszenia, do których doprowadzą was Jack Nicholson i Morgan Freeman. No i to, co kryje się pod nazwą „kopi luwak” zostanie zdemaskowane raz na zawsze.


Mocna kawa wcale nie jest taka zła (Aleksander Pietrzak, 2014)

W życiu, jak to w życiu. Drogi niekiedy się plączą i tak też jest w przypadku bohaterów tego filmu. To film o sprawach męskich, ale i rzeczach uniwersalnych. Gdy po 18 latach syn powraca na rodzinną wieś, by spotkać się z ojcem, trudno obojgu dojść do porozumienia. Obaj są zbyt uparci, by powiedzieć co czują i wybaczyć sobie błędy przeszłości. Splot zdarzeń zaprowadzi ich jednak do miejsca, którym będą musieli szczerze pogadać. Przy kubku mocnej kawy.


Pulp Fiction (Quentin Tarantino, 1994)

Najlepsza jest kawa w domu Jimmiego Dimmicka. Jest tak dobra, że główni bohaterowie (w tych rolach John Travolta i Samuel L. Jackson) zapominają na chwilę o zwłokach, które zostawili w jego garażu. Nawet tajemniczy pan Wolfe zdążył ją docenić nim przeszedł do sedna sprawy, czyli pomocy w uprzątnięciu ciała, którym Jimmie (w tej roli sam Quentin Tarantino) był już mocno poirytowany. To film, w którym sekret kawy tkwi w jej prostocie, a humor… cóż - to czarna komedia z gwiazdorską obsadą. Wpadnijcie na kawę do Jimmiego. To po prostu trzeba przeżyć.