You have reached the website

Bezbłędna kawa w kapsułce

Blog Latte czy Espresso - kawowa wiedza w kapsułkach

Bezbłędna kawa w kapsułce

Błędy w parzeniu kawy, przed którymi uchroni Cię kawa w kapsułkach

Bezbłędna kawa w kapsułce
Bezbłędna kawa w kapsułce Fot. NESCAFÉ® Dolce Gusto®

Brak świeżości

Kawa wietrzeje. Nie pomoże trzymanie jej w lodówce. Najlepszym rozwiązaniem byłoby każdorazowe mielenie ziaren, ale to czasochłonne. Kawy dostępne w supermarketach, mimo długiej daty przydatności, po otwarciu szybko tracą zapach i smak. Dlatego warto wybrać kawę w kapsułce, która dzięki hermetycznemu zamknięciu zawsze zachowuje świeżość i aromat.


Zły dobór ziaren

Parzysz kawę zgodnie ze sztuką, a jednak nie jest smaczna? Być może po prostu trafiasz na kiepskiej jakości ziarna. A gdyby tak kwestię doboru ziaren powierzyć profesjonalistom? W kapsułkach NESCAFÉ Dolce Gusto znajdziesz wyrafinowane mieszanki kaw z całego świata, dobierane przez najlepszych baristów. Zyskasz też gwarancję, że kawa za każdym razem będzie tak samo smaczna.


Parzenie kawy

Jeśli robisz kawę w ekspresie ciśnieniowym, musisz zadbać o odpowiedni czas ekstrakcji. Idealny czas parzenia wynosi około 25 sekund. W przypadku zbyt długiej ekstrakcji kawa będzie przepalona, co poznasz po ciemnej cremie i gorzkim smaku, w dodatku pojawią się szkodliwe dla zdrowia substancje. Z kolei parząc kawę zbyt krótko, możesz spodziewać się napoju pozbawionego aromatu, o wodnistej konsystencji. W takim wypadku crema będzie bardzo jasna i szybko zniknie. Kapsułki z kawą NESCAFÉ Dolce Gusto sprawią, że już nigdy nie będziesz musiał wylewać zbyt mocnego lub pozbawionego smaku napoju— każda kawa będzie perfekcyjna.


Nieodpowiednio zmielone ziarna

Za drobno zmielone ziarna sprawią, że kawa będzie gorzka i niesmaczna. Za grubo — że będzie lurowata, ponieważ woda zbyt szybko przefiltruje ziarna i nie zdąży wydobyć z nich aromatu. Uzyskanie optymalnego stopnia zmielenia wymaga odpowiednich akcesoriów, jednak nawet najdroższy młynek nie daje gwarancji sukcesu. W zależności od ciśnienia ekspresu i rodzaju kawy niezbędny jest konkretny stopień zmienienia. Kawa w kapsułkach NESCAFÉ Dolce Gusto jest przygotowana tak, byś pijąc swój ulubiony napój, mógł poczuć każdą, nawet najsubtelniejszą nutę smakową.


Optymalna porcja

Rano masz ochotę na szybkie espresso, a popołudniu na ogromny kubek cappuccino… tylko że nigdy nie możesz trafić z proporcjami. Espresso zmienia się w dużą czarną kawę, a cappuccino wystarcza tylko na kilka łyków. Niby lepiej zrobić trochę więcej i dopić później, ale kto chce pić odstaną kawę? Zdecydowanie lepiej zrobić sobie nową. Ekspresy NESCAFÉ Dolce Gusto sprawią, że zapomnisz o tym problemie — wystarczy, że wybierzesz kapsułkę i przyciśniesz przycisk, a otrzymasz kawę nie ustępującą w niczym tym z kawiarni.